BURJ AL ARAB DUBAİ

Yelken otel olarak da bilinen dünyanın ilk yedi yıldızlı oteli olan Burj Al Arap Birleşik Arap Emirliklerinin ekonomik başkenti niteliğindeki Dubai şehrinin Jumeirah bölgesindedir. Önce derin kazıklarla denizde oluşturulan yapay bir adaya köprüyle ulaşılan otel sadece Dubai’nin değil tüm dünyanın ilgisini çeken özel bir proje olup kullanılan malzemelerin tamamı özel ve değerli yapı malzemelerinden oluşmaktadır.

                Yirmi yedi dubleks yani 54 kattan oluşan otel 1999 yılının Aralık ayında hizmete açılmış ve milenyum kutlamalarına ev sahipliği yapmıştır. Otele konaklama dışında günübirlik geziler de düzenlenmektedir.

                V şeklinde bir planın kollarında odaların bulunduğu betonarme yapının arasında kalan devasa atriyum boşluğu araya gerilen beyaz renkte özel bir branda ile kapatılmıştır. En üstündeki özel tasarımlı helikopter pisti ise yapıya bir ayrıcalık kazandırmaktadır. Deniz tarafında konsol şeklinde düzenlenmiş lokantası ise eşsiz bir manzara ile misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Lokantaları, akvaryumu, yüzme havuzları gibi çok özel mekanlarıyla Burj Al Arab deneyimini yaşayanları büyülemektedir.

Resim Galerisi